Yeh….het gaat goed met de gymzaaltjes

geplaatst in: Uncategorized | 0

Met de intrede van de participatiemaatschappij kwam als één van de eerste beslissingen, de beslissing om de gymzaaltjes in de kernen Afferden, Siebengewald en Wellerlooi niet langer door de gemeente te laten beheren, maar terug te geven aan de burger die ervoor moest gaan zorgen dat de gymzaaltjes behouden konden blijven voor de kleine kernen in onze gemeente. Siebengewald had nog wel een uitwijkmogelijkheid naar de Klaproos, maar door de afstand met betrekking tot de basisschool was het ook zeker heel belangrijk voor Siebengewald dat hun gymzaaltje zou blijven bestaan. Nu, na een jaar blijkt dat men in elk van de drie kernen zeer positief is over de gymzaaltjes. Ze zijn schoner dan ooit, de bezettingsgraad is goed en er worden zelfs initiatieven ontplooit om tot een hogere bezettingsgraad te komen. Ook de lijntjes met de gemeente zijn korter en werken heel goed op deze manier. Er zit weer een hart in de gymzaaltjes. En dat ze belangrijk zijn voor elk van de drie kernen staat buiten kijf. Bij een basisschool hoort ook een gymzaaltje. Hier is weer een uitspraak van KERN. Als het niet kan zoals het moet, dan moet het maar zoals het kan.
Met dank aan de stichtingen die zich hiervoor inzetten en onze gemeente.

Marleen Raijmakers Raadslid KERN Bergen